więcej


Książki / raporty

Adaptacja do zmian klimatu (11112)

2010-03-22

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Jedna z broszur wydanych przez Komisję Europejską w ramach serii pt. "Działania UE przeciw zmianom klimatu". Niniejsza broszura poświęcona jest adaptacji do zmian klimatu.
Potencjalnie katastrofalnych konsekwencji możemy uniknąć jedynie dzięki wczesnej i znaczącej redukcji emisji w skali globalnej. Szybkie przejście do gospodarki światowej o niskiej emisji węgla stanowi zatem najwyższy priorytet globalnej strategii UE w zakresie kontroli zmian klimatu

Jednakże zmiany klimatu już następują i będą coraz bardziej odczuwalne w następnych dziesięcioleciach ze względu na odłożone w czasie skutki wcześniejszych emisji. Drugim wyzwaniem dla społeczeństw całego świata jest zatem dostosowanie do bieżących i przyszłych skutków zmian klimatu, umożliwiające zminimalizowanie ich oddziaływania. Podjęcie działań mających na celu adaptację do zmian klimatu jest wobec tego niezbędnym uzupełnieniem redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Działania na rzecz adaptacji klimatycznej należy zintensyfikować na wszystkich poziomach i zapewnić ich dobrą koordynację. Europa i wszystkie pozostałe kraje powinny zaakceptować to stanowisko i jak najprędzej przygotować się na przyjęcie nieuniknionych zmian.

Publikacja do pobrania w pliku
PDF


źródło: © Wspólnoty Europejskie, 1995-2009
www.ec.europa.eu


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej