więcej


Książki / raporty

Badania i rozwój na rzecz walki ze zmianami klimatu (11114)

2010-03-22

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Jedna z broszur wydanych przez Komisję Europejską w ramach serii pt. "Działania UE przeciw zmianom klimatu". Niniejsza publikacja poświęcona jest roli badań i rozwoju w zwalczaniu zmian klimatu.
Zmiana klimatu jest zagadnieniem o ogromnej skali i złożoności. Dzięki ukierunkowanym wysiłkom badawczym nieustannie pogłębiamy nasze zrozumienie przyczyn zmian klimatu oraz możliwości przeciwdziałania ich następstwom. Badania naukowe umożliwiły nam poznanie przyczyn, przejawów i skutków zmian klimatu. Zasób naszej wiedzy szybko rośnie, dzięki czemu zmniejszają się nasze wątpliwości w tej dziedzinie.

Badania naukowe w połączeniu z analizami ekonomicznymi umożliwiły nam określenie sposobów pozwalających na ograniczenie zmian klimatu przy najmniejszych kosztach. Badania skoncentrowane na rozwoju technologii odgrywają ważną rolę w przygotowaniu przyszłego społeczeństwa o niskiej emisji dwutlenku węgla, dzięki usprawnieniu istniejących technologii ekologicznych oraz opracowaniu technologii przyszłości.
 
Badania te są także niezbędne do przewidywania zmian związanych ze zjawiskami klimatycznymi w skali globalnej, regionalnej oraz lokalnej, a także do podjęcia działań umożliwiających dostosowanie się do tych zmian.

Publikacja do pobrania w pliku PDFźródło: © Wspólnoty Europejskie, 1995-2009
www.ec.europa.eu
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej