więcej


Książki / raporty

Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce. Ramy polityczne i prawne (9850)

2010-01-18

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Przez najbliższe dziesięciolecia świat będzie uzależniony od paliw kopalnych, dlatego - w celu ograniczenie emisji CO2 do atmosfery - niezbędnym będzie wykorzystanie czystych technologii węglowych.
Ogromną rolę ma szansę odegrać technologia wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (Carbon Capture and Storage - CCS), która w ocenie Międzynarodowej Agencji Energii może w dłuższej perspektywie doprowadzić nawet do 100%-owej redukcji CO2 emitowanego w procesie spalania węgla w elektrowniach. Raport przedstawia zespół rekomendacji związanych ze sprawnym i bezpiecznym wdrożeniem technologii CCS w Polsce.

Raport "Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce" jest pierwszym raportem w ramach projektu "Wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla (CCS) jako technologia preferowana dla celów upowszechnienia czystych metod wykorzystania węgla w Polsce" prowadzonego przez demosEUROPA i analizującego wdrażanie technologii czystego węgla w Polsce.

Pełna wersja raportu jest dostępna tutaj

źródło: demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej
www.demoseuropa.eu

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej