więcej


Książki / raporty

Miks energetyczny dla terenów wiejskich. Analiza i rekomendacja (15374)

2013-02-18

Drukuj

okladka freeForum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) w niniejszym dokumencie przedstawia optymalny miks energetyczny dla polskiej wsi. Uwzględnia on zachodzące zmiany i problemy społeczne oraz rozwój technologii i urządzeń. Miks ten opiera się na założeniu, że źródła energii używane na wsi powinny być przyjazne dla ludzi i środowiska.

Niezbędnym warunkiem realizacji takiego rozwiązania są zmiany w świadomości społecznej oraz aktywny udział w tym procesie polskich decydentów. Rewolucja energetyczna na wsi wymaga innowacyjnych sposobów finansowania, jako że społeczności nie mają odpowiednich instytucji finansowych mogących wspierać takie projekty.

Dokument "Miks energetyczny dla terenów wiejskich. Analiza i rekomendacja" powstał w konsultacji merytorycznej z ekspertami: doktorem Andrzejem Hałasiewiczem z Kancelarii Prezydenta RP, doktorem inż. Arkadiuszem Węglarzem z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Tomaszem Snażykiem z Instytutu Agroenergetyki oraz Bożeną Wróblewską, Kierownikiem Działu Innowacji GASPOL SA.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.źródło: Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE)
www.forumfree.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej