więcej


Książki / raporty

Ocena potencjału redukcji emisji gazów cieplarnianych w Polsce do roku 2030 (11116)

2010-03-19

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Firma McKinsey & Company Poland, pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki,
we współpracy z przeszło 40 instytucjami i przedsiębiorstwami przeanalizowała możliwości redukcji emisji gazów cieplarnianych w Polsce.
Niniejszy raport nie ocenia podstaw naukowych zjawiska zmian klimatu. Jak wyjaśniają autorzy raportu celowo unikano w nim także oceny prowadzonej polityki, programów wdrożeniowych i innych działań rządowych. Głównym zamierzeniem autorów było dostarczenie obiektywnych, liczbowych danych na temat potencjału redukcji emisji gazów cieplarnianych w Polsce oraz jej ewentualnych kosztów. Dane te mogą posłużyć jako punkt wyjścia do dalszych dyskusji oraz decyzji.

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem raportu „Ocena potencjału do redukcji emisji gazów cieplarnianych w Polsce do roku 2030”.

Publikacja do pobrania w pliku
PDF


źródło: Ministerstwo Gospodarki
www.mg.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej