więcej


Książki / raporty

Rozdroża polskiej energetyki – poradnik dla parlamentarzystów (15414)

2013-02-22

Drukuj

okladka parlamentarzysciW publikacji Instytutu na rzecz Ekorozwoju, przygotowanej z myślą o polskich parlamentarzystach, pokazano przyczyny trudnej sytuacji polskiego sektora energetycznego i zaproponowano sposoby wyjścia z impasu.

Celem broszury było przedstawienie, w przystępny dla odbiorcy sposób, najważniejszych zagadnień związanych z energetyką oraz zainteresowanie dziedziną, która, choć kluczowa dla rozwoju kraju, w Polsce uznana jest nadal za temat niszowy i zbyt skomplikowany.

Zaprezentowano w niej zagadnienia dotyczące: zagrożeń brakiem energii elektrycznej w Polsce, miksu energetycznego, rozwoju sieci w tym inteligentnych, polityki klimatycznej, rozwoju odnawialnych źródeł energii czy efektywności energetycznej.

Do współpracy zaproszono znanego dziennikarza Michała Olszewskiego, który w sposób lekki napisał o trudnych i złożonych sprawach, jakimi są zagadnienia dotyczące energetyki.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.

 

Polecamy także inne publikacje Instytutu na rzecz Ekorozwoju dostępne pod adresem:
www.ine-isd.org.pl.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej