więcej


Książki / raporty

Zmiana klimatu 2007 - Raport Syntetyczny IPCC (11126)

2009-09-29

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) od momentu powstania opracował serie Raportów Oceniających (w latach 1990, 1995, 2001 i 2007), raporty specjalne, przewodniki techniczne i raporty metodyczne, które stały się standardowym źródłem informacji dla decydentów, naukowców, ekspertów i studentów. Niniejszy raport syntetyczny obejmuje zakres czterotomowego Czwartego Raportu Oceniającego IPCC, zatytułowanego ZMIANA KLIMATU 2007.
W raporcie podsumowano ustalenia zawarte w raportach trzech grup roboczych, zwracając szczególną uwagę na problemy z zakresu zmiany klimatu.

Potwierdzono, że zmian klimatu już ma miejsce, przede wszystkim jako efekt działalności człowieka. Podano przykłady aktualnego oraz spodziewanego w przyszłości wpływu globalnego ocieplenia oraz opisano potencjalne możliwości adaptacji i ograniczenia podatności społeczeństw na zmianę klimatu. Przedstawiono również analizę kosztów, polityk i technologii mających na celu ograniczenie rozmiarów przyszłych zmian w systemie klimatycznym. Nad raportem pracowało 500 autorów i ponad 2000 recenzentów.

Raport do pobrania w pliku
PDF

źródło: IPCC
www.ipcc.ch


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej