więcej


<< Maj 2017 >>


2017-05-08


 • EKOstudent 2017

  Największy akademicki festiwal dotyczący ekologicznego stylu życia!

  Zrywamy z mitem postawy proekologicznej pełnej wyrzeczeń i zarezerwowanej tylko dla najbardziej zdeterminowanych. Podkreślamy rolę ekologii w każdej sferze naszego życia, sztuce, modzie, sporcie oraz kulinariach. Pokazujemy, że ekologia jest dla każdego!

  Dzięki projektowi EKOstudent Szkoła Główna Handlowa w Warszawie rozkwita, a Aula Spadochronowa zazielenia się na cały wiosenny tydzień.

  Jedenasta edycja tej najbardziej zielonej inicjatywy warszawskich studentów rzuca inne światło na ekologię, promowanie zdrowego trybu życia, naturalnej pielęgnacji i sportu, a przede wszystkim dobrej zabawy!


  Więcej

2017-05-14


 • Punkt Krytyczny - premiera

  Pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Reżyserem filmu jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentem Fundacja WWF Polska. Twórcy w jasny sposób pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki.


  Więcej

2017-05-15


 • VII edycja OZE Day

  OZE Day - Dzień Odnawialnych Źródeł Energii realizowany dnia 17 maja br. na Akademii Górniczo - Hutniczej to festiwal naukowy, który jest połączeniem zróżnicowanych tematycznie  ekspozycji, warsztatów i konferencji poświęconych odnawialnym  źródłom energii.


  Więcej

2017-05-18


 • Adaptcity - konsultacje klimatyczne na Woli i Ochocie

  Przygotuj się na zmiany klimatu na Woli i Ochocie!

  Częściej chorujesz z powodu zanieczyszczonego powietrza? Okolica, w której mieszkasz, nie uwzględnia różnych potrzeb społecznych, gospodarczych i przyrodniczych?

  Warszawa chce być odporna na czekające ją gwałtowne zmiany klimatu.

  Zapraszamy mieszkańców Woli i Ochoty w czwartek 18 maja na godz. 18:00, Przystanek Książka, ul. Grójecka 42 na spotkanie konsultacyjne.

  Przyjdź i podziel się swoim POMYSŁEM na KLIMAT!


  Więcej

2017-05-19


 • XII Forum Liderów Ochrony Środowiska

  XII edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska poświęcona będzie efektywności środowiskowej, a wizyta studyjna odbędzie się na terenie Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu.

  W ramach tematu przewodniego XII FLOŚ, w myśl zasady "praktycy-praktykom" uczestnicy dzielić się będą doświadczeniami oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak wpłynąć na poprawę efektywności środowiskowej przedsiębiorstwa?

  Praktycy z różnych branż zaprezentują metody i efekty realizacji konkretnych projektów środowiskowych, w tym w zakresie redukcji zużycia energii, wody, substancji niebezpiecznych w procesach technologicznych, czy efektywnej gospodarce odpadami aby zmniejszyć wpływ zakładu na środowisko.

  Jakie są korzyści udziału we FLOŚ?

  • Wzrost świadomości nt. efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.
  • Identyfikacja zagrożeń oddziaływania na środowisko.
  • Zwiększenie kontroli nad zużyciem energii oraz zasobów naturalnych.
  • Podstawy do wdrożenia polityki środowiskowej.
  • Optymalizacja procesów ekologicznych w przedsiębiorstwie.
  • Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.
  • Umocnienie wizerunku nowoczesnej i proekologicznej firmy.

  Więcej

2017-05-22


 • Punkt Krytyczny - ROADSHOW

  Pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Reżyserem filmu jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentem Fundacja WWF Polska. Twórcy w jasny sposób pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki.


  Więcej

2017-05-25


 • Adaptcity - konsultacje klimatyczne na Żoliborzu

  Przygotuj się na zmiany klimatu na Żoliborzu!

  Twój ogród zniszczyła susza? Wichura zniszczyła Twoją własność? Warszawa chce być odporna na czekające ją gwałtowne i częste ulewy, dłuższe i uciążliwe upały, groźniejsze fale powodziowe oraz silne wiatry.

  Zapraszamy mieszkańców Żoliborza w czwartek 25 maja na godz. 18:00 do Urzędu Dzielnicy Żoliborz, ul. Słowackiego 6/8 na spotkanie konsultacyjne.

  Przyjdź i podziel się swoim POMYSŁEM na KLIMAT!


  Więcej

2017-05-30


 • Ogólnopolski Kongres SMART CITY – założenia i perspektywy

  Inteligentne miasta po polsku... Czy województwo mazowieckie realizuje koncepcję smart city? Jakie nowe technologie dla smart cities proponuje branża oraz jak ich wykorzystanie wpływa na rozwój inteligentnych miast?

  Wraz z włodarzami miast, przedstawicielami samorządu oraz biznesu, a także instytucjami naukowymi zastanowimy się nad odpowiedziami na powyższe pytania.

  Wszystkich zainteresowanych tematyką rozwoju Inteligentnych Miast zapraszamy do bezpłatnego udziału w XI edycji ogólnopolskiego kongresu "SMART CITY – założenia i perspektywy"’, który odbędzie się
  30 maja 2017 r. w Gdańsku.


  Więcej


<< Maj 2017 >>Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej