więcej


Kalendarium

ADAPTCITY - konsultacje klimatyczne na Pradze Północ

Organizator: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy
Wstęp: WOLNY
Od: 2017-03-21
Do: 2017-03-21
www.adaptcity.pl

Opis

Ty lub Twoi sąsiedzi doświadczyliście podtopień podczas ulewy? Obawiasz się wezbrań Wisły? Ktoś z Twoich znajomych zasłabł w trakcie upału? Ty lub ktoś ze znajomych poniósł stratę materialną w efekcie wichury? Zauważyłeś, że częściej chorujesz ze względu na zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu?

Takimi i podobnymi problemami będzie się zajmowała Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy. Warszawa przygotowuje się na okoliczność gwałtowniejszych i częstszych ulew, dłuższych i uciążliwszych upałów, groźniejszych fal powodziowych oraz silniejszych wiatrów. Dlatego przygotowuje dokument, który będzie zawierał działania zapobiegające i łagodzące skutki podtopień, suszy, upałów, powodzi czy silnego wiatru.


Więcej informacji

Zapraszamy mieszkańców Pragi Północ na spotkanie konsultacyjne we wtorek 21 marca o godz. 18:00 do Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52.

Materiały i informacje dostępne są na stronie www.adaptcity.pl lub www.konsultacje.um.warszawa.pl.

POMYSŁY na KLIMAT oraz uwagi do założeń Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy możesz przekazać do końca czerwca 2017 r. elektronicznie na adres konsultacje@adaptcity.pl lub konsultacje@um.warszawa.pl ewentualnie pocztą tradycyjną na adres: Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa.

Podmiot odpowiedzialny: Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy.

Podmioty realizujące: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy.
Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy.

Konsultacje prowadzone są w ramach projektu ADAPTCITY i są elementem przygotowania Strategii Adaptacji do zmian klimatu m.st. Warszawy przez Urząd Miasta Warszawy i Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Projekt ADAPTCITY realizowany jest przy udziale środków Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej