więcej


Kalendarium

Warsztat - Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym

Organizator: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Wstęp: WOLNY
Od: 2018-02-09
Do: 2018-02-09
https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/00-510-warszawa/warsztat-efektywnosc-energetyczna-i-odnawialne-zrodla-energii-179670/?source=directory

Opis


Harmonogram warsztatu

09.02.2018

 

09:00 – 09:30 – rejestracja uczestników 

09:30 – 09:50 – powitanie uczestników, prezentacja projektu Eko-lokator

09:50 – 10:50 – Rola efektywności energetycznej i OZE w rozwiązaniu problemów współczesnego miasta: zmiany                                klimatu i inne problemy ekologiczne (referat i dyskusja)

10:50 – 11:00 – przerwa kawowa

11:00 – 12:15 – OZE w wielkim mieście – jakie, jak, gdzie i kto? (referat i dyskusja)

12:15 – 12:45 – przerwa kawowa 

12:45 – 14:15 – Integracja OZE w gospodarce mieszkaniowej – więcej niż energia? (referat i dyskusja)

14:15 – 14:30 – zakończenie

14:30 - lunch


Więcej informacji

   Warsztat „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym”

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju w najbliższym czasie bo już 9 lutego 2018r. w Warszawie stworzy taką okazję dla zarządców, członków zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, deweloperów, członków samorządów na warsztacie pt. „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym”. Będzie to warsztat który ma być punktem wyjścia do Platformy cyklu życia budynku, której zadaniem jest wymiana doświadczeń oraz budowa zaufanych relacji pomiędzy firmami zewnętrznymi a zarządcami wspólnot i spółdzielni (w szerokim ujęciu). Warsztat będzie miał charakter bezpłatny i otwarty dla każdego kto się zarejestruje. Rejestrację na warsztat będzie prowadzona przez portal evenea.pl, facebook projektu Eko-lokator, oraz portal chronmyklimat.pl. Ilość miejsc przewidziana przez organizatorów to 70.

Na warsztat „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym” zapraszamy przedstawicieli firm którzy w swojej ofercie mają odnawialne źródła energii; fotowoltaika, pompy ciepła, małe elektrownie wiatrowe. W wydarzeniu udział wezmą też przedstawiciele instytucji świadczących dofinansowania na projekty, przedstawiciele banków które w swojej ofercie mają kredyty dla wspólnot i spółdzielni, a także przedstawiciele samorządów lokalnych. Wydarzenie ma mieć charakter networkingowy, na którym będzie można spotkać potencjalnego inwestora, oraz wykonawcę i podwykonawcę naszego przedsięwzięcia związanego z efektywnością energetyczną.

Warsztat składać się będzie z trzech sesji ogólnych, polegać one będą na referacie wprowadzającym i dyskusji wokół tematu. Pierwsza planowana sesja dotyczyć będzie roli efektywności energetycznej i OZE w rozwiązywaniu problemów współczesnego miasta: zmiany klimatu i inne problemy ekologiczne – referat wprowadzający i dyskusja. Druga sesja dotyczyć będzie OZE w wielkim mieście – jakie, jak, gdzie i kto? – dyskusja panelowa. Trzecia sesja poruszy temat integracji OZE w gospodarce mieszkaniowej. Pomiędzy wszystkimi trzema sesjami są przewidziane przerwy networkingowe. Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej