ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Już wkrótce kolejne warsztaty o biogazowniach (16616)

2013-12-19

Drukuj

biogazownia warsztaty miniW styczniu 2014 roku zapraszamy na kolejne warsztaty organizowane w ramach realizowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju przedsięwzięcia pod nazwą „Biogazownia – przemyślany wybór". Spotkania adresowane są przede wszystkim do przedstawicieli samorządów.

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju zaprasza do udziału w warsztatach szkoleniowo-informacyjnych na temat realizacji inwestycji w biogazownię.

22 stycznia 2014 r. w godzinach 10:30-14:00 odbędą się warsztaty organizowane wraz z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Warsztaty organizowane we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie k. Nakła nad Notecią odbędą się w dniu 29 stycznia 2014 r. o godz. 10:00.

Szkolenie obejmuje zakres technologii, kosztów, procedur oraz kwestii prawno-środowiskowych, związanych z realizacją inwestycji lub wpływających na ten proces. Tematyka warsztatu będzie koncentrować się na fazie przed inwestycyjnej projektu, kładąc nacisk na kwestie uzgodnień koncepcji projektu z samorządami i społecznością lokalną, w tym na roli jaką przedstawiciele samorządów mogą w tym procesie odegrać, również w perspektywie przeciwdziałania protestom społecznym oraz budowania społecznej akceptacji w regionach o wysokim potencjale inwestycyjnym w zakresie biogazowni.

W ramach szkolenia przedstawiona zostanie także kilkuminutowa multimedialna prezentacja ukazującą ideę funkcjonowania biogazowni, historię rozwoju technologii, jej zalety, także zagrożenia z nią związane.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu.

Wszystkich uczestników warsztatów zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnego kursu e-learning zawierającego szereg informacji z zakresu realizacji inwestycji biogazowej w aspekcie korzyści środowiskowych i ekonomicznych oraz jej aspektów społecznych i prawnych. Kurs dostępny jest na stronie www.chronmyklimat.pl/biogazownia.

Pliki do pobrania:

Zaproszenie na warsztaty w Końskowoli

Program warsztatów w Końskowoli

Zaproszenie na warsztaty w Minikowie

Program warsztatów w Minikowie


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej