więcej


ADAPTACJA

Konsultacje Strategii Adaptacji w warszawskim Zodiaku (20759)

2019-03-18

Drukuj
galeria

Drugie spotkanie konsultacyjne Strategii Adaptacji do zmian klimatu m.st. Warszawy. Relacja ze spotkania wraz ze zdjęciami.

 

Drugie ogólnomiejskie spotkanie konsultacyjne Strategii Adaptacji do zmian klimatu m.st. Warszawy odbyło się 15 marca 2019 w pawilonie Zodiak. Pawilon w całości zapełnił się ludźmi.

Ponieważ tego dnia rankiem odbyła się wielotysięczna manifestacja młodzieży, tzw.: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, na spotkanie przyszło wiele osób przekonanych, że "Adaptacja nie wystarczy". Kilka z nich napisało takie hasło przed pawilonem Zodiak kredą na chodniku.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od prezentacji dr Wojciecha Szymalskiego, a następnie dyrektora Leszka Drogosza. Dyrektor tym razem pokazał także w prezentacji działania miasta dotyczące mitygacji zmian klimatu (ograniczania emisji gazów cieplarnianych). Zdradził dodatkowo, że do końca 2019 roku mają zostać zaktualizowane dokumenty programowe dotyczące zarządzania energią.

Ze względu na pełną obsadę miejsc pracę grupową tym razem przeprowadzono w trzech grupach. Przed każdą grupą dr Wojciech Szymalski omawiał podlegający konsultacji pakiet działań adaptacyjnych, co widać na kolejnym zdjęciu. Prowadził on także pierwszą grupę konsultacyjną. Drugą grupę prowadził dyrektor Drogosz (na zdjęciu odwrócony plecami na pierwszym planie).

A trzecią grupę prowadziła naczelniczka w Biurze Infrastruktury Marta Bugaj (przy mikrofonie).

Wiele postulatów, które padły w konsultacjach, sprowadzało się do prostego hasła "drzewa chronią miasto".

Zespół projektu ADAPTCITY czeka teraz odpowiedzialna praca polegająca na spisaniu wszystkich postulatów i rozpatrzeniu zasadności wstawienia ich do dokumentu Strategii. Oficjalnie konsultacje skończyły się w niedzielę 17 marca.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej