więcej


Energetyka

2012 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii (13863)

2012-01-27

Drukuj

Przy okazji rozpoczęcia Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi ONZ zaapelowała do rządów i społeczeństw o rozszerzenie dostępu do energii, zwiększenie efektywności energetycznej i rozwój energetyki odnawialnej.

Ban Ki-moon, sekretarz generalny ONZ, podczas konferencji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zauważył, że na całym świecie jedna osoba na pięć nadal nie ma dostępu do nowoczesnej energii elektrycznej, a ok. 3 mld ludzi wciąż używa do ogrzewania drewna, węgla drzewnego lub odpadów zwierzęcych. Podkreślił także, że nie można pozwolić, by ubóstwo energetyczne przeszkodziło realizacji celów milenijnych, czyli zwalczania głodu, chorób, analfabetyzmu, degradacji środowiska i dyskryminacji kobiet.

Tymczasem nowoczesna energetyka wspomaga wzrost gospodarczy, zwiększenie równości społecznej i ochronę środowiska. Dlatego powołano specjalną grupę, której zadaniem będzie zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych usług energetycznych, podwojenie tempa poprawy efektywności energetycznej i rozwój energii odnawialnej.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej