więcej


Energetyka

90 proc. Włochów woli energię odnawialną od nuklearnej (9886)

2011-03-27

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Prawie 90 proc. Włochów woli, aby inwestowano w produkcję energii odnawialnej niż nuklearnej wynika z sondażu. 17 proc. Włochów przyznało, że zmieniło zdanie na temat energii jądrowej po katastrofie w Japonii. 

Według sondażu przeprowadzonego w ostatnich dniach przez biuro Mediawatch 68 procent Włochów w wieku od 18 do 70 lat sprzeciwia się wykorzystaniu energii nuklearnej w swym kraju.

Badania te przedstawiono w przeddzień ogłoszenia przez rząd Silvio Berlusconiego rocznego moratorium na decyzje dotyczące powrotu do produkcji energii jądrowej i lokalizacji wytwarzających ją elektrowni.

Wcześniej centroprawicowy gabinet zapowiadał, że w 2013 roku ma rozpocząć się budowa pierwszej z czterech planowanych elektrowni jądrowych we Włoszech.źródło: PAP  Nauka w Polsce, fot. www.sxc.hu
www.naukawpolsce.pap.pl
 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej