więcej


Energetyka

Coraz więcej paneli z Frankfurtu nad Odrą (13543)

2011-11-19

Drukuj

solary_sxcZlokalizowana przy granicy z Polską ogromna fabryka paneli słonecznych First Solar, potentata na rynku fotowoltaicznym, podwoiła zatrudnienie i zwiększyła produkcję paneli PV.

W ubiegłym miesiącu fabryka paneli fotowoltaicznych we Frankfurcie nad Odrą, którą zbudował amerykański First Solar, osiągnęła pełne moce produkcyjne. Dzięki temu rocznie fabryka ma produkować do 250 MW paneli słonecznych. W krótkim czasie załoga fabryki zwiększyła się z 650 do 1200 pracowników.

Fabryka we Frankfurcie nad Odrą jest największym w Europie zakładem produkującym cienkowarstowe panele solarne, których charakterystyka – stosunkowo niski koszt i mniejsza wydajność niż w przypadku paneli mono- i polikrsytalicznych – sprawia, że obsługują one głównie duże farmy fotowoltaiczne.

Panele produkowane we Frankfurcie nad Odrą trafiają głównie na rynek niemiecki, a ostatnio także na szybko rozwijający się rynek włoski, dzięki temu, że First Solar otrzymał certyfikat świadczący, iż produkowane przez niego panele są wyrobami europejskimi.

 

źródło: Gram w Zielone, fot. www.sxc.hu

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej