więcej


Energetyka

Dotacje unijne na energię słoneczną w gminie Łysomice (9561)

2011-03-10

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Kilkaset solarów zostanie zamontowanych w domach w gminie Łysomice. Dzięki funduszom unijnym mieszkańcy pokryją tylko 25% kosztów instalacji. Lokalne władze zakładają, że dzięki unijnemu dofinansowaniu, w ich gminie powstanie w sumie 674 instalacji solarnych. 
Gmina znajdująca się w województwie kujawsko-pomorskim w ramach projektu "Wykorzystanie energii słonecznej szansą na poprawę jakości środowiska w Gminie Łysomice" otrzymała 5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na montaż zestawów kolektorów słonecznych.

Dzięki unijnej dotacji mieszkańcy gminy będą mogli zamontować na swoich domach instalacje solarne przy stosunkowo niewielkim wkładzie własnym wynoszącym 25 proc. kosztów inwestycji.

W przypadku instalacji solarnej dla domu jednorodzinnego, której przeciętny koszt to ok. 13 tys. zł, mieszkańcy, którzy zgłosili się do projektu, zapłacą niewiele ponad 3 tys. złotych.
 
Montaż kolektorów ma się rozpocząć już w kwietniu, a podobne projekty z wykorzystaniem środków unijnych chcą zrealizować także pobliskie gminy Chełmża i Łubianka. 


źródło: heliosfera.pl, fot. www.sxc.hu
www.heliosfera.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej