więcej


Energetyka

Energia geotermalna w Białce Tatrzańskiej (9566)

2011-03-03

Drukuj
Powstająca w Białce Tatrzańskiej Terma Bania to wyjątkowa inwestycja. Nie tylko ze względu na oferowaną kompleksowość form relaksu, czy unikatowy projekt architektoniczny. Wykorzystanie stu procent energii geotermalnej w istotny sposób wpływa na ekologiczny charakter obiektu.   
Otwarcie termy Bania planowane jest na połowę czerwca 2011 roku. Prócz zapowiadanej, bogatej i kompleksowej, oferty relaksu i rozrywki uwagę już teraz przyciągają również inne aspekty tej wyjątkowej inwestycji. 

– Wysoki poziom innowacyjności pozwala na minimalną ingerencję w środowisko naturalne – mówi Stefan Stopa, dyrektor obiektu. – Nie tylko poprzez interesującą architektoniczną formę wpisującą obiekt w lokalny krajobraz. Także, przez ekologiczny charakter rozwiązań technologicznych, który od początku był dla nas niezwykle istotny.

Zaawansowane technologie, pozwalają bowiem na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, a także wodo- i energooszczędność – do ogrzania obiektu wykorzystywane będzie sto procent otrzymanej energii geotermalnej. Zastosowane rozwiązania, pozwalają również na pozyskanie niezwykle czystej, bogatej w cenne składniki wody, która następnie w niezanieczyszczonej formie wraca do środowiska naturalnego.

Wody geotermalne znane są ze swojego korzystnego wpływu na ludzki organizm. Udowodniono, iż kąpiele mają niezwykle korzystne działanie dla regulacji gospodarki hormonalnej, rekonwalescencji po zabiegach, stabilizacji tętna i redukcji nadciśnienia. Ich właściwości profilaktyczne sprawiają, iż polecane są praktycznie każdemu, bez względu na wiek i kondycję. 

Złoża eksploatowane na potrzeby termy Bania zaskakują nieprzeciętnie korzystnymi parametrami. A to już kolejny czynnik, zasadniczo wyróżniający białczański obiekt. 

Terma Bania – to powstający w Białce Tatrzańskiej kompleks łączący baseny termalne, rozrywki aquaparkowe, saunarium oraz komfortowe spa. Otwarcie obiektu planowane jest na połowę czerwca 2011. 


źródło: Agencja PR Pan Pikto
www.panpikto.pl

  

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej