więcej


Energetyka

Gigantyczne zamówienia na nową turbinę GE (12593)

2011-06-04

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Nowa turbina General Electric wzbudza ogromne zainteresowanie deweloperów farm wiatrowych. 
Najnowszy model elektrowni wiatrowej General Electric o mocy 1,6 MW, zdaniem producenta, może produkować do 19% energii więcej – w porównaniu do pierwotnej wersji GE 1,6 MW.

Dzięki zwiększonej efektywności, nowy model elektrowni wiatrowej cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, którzy składają pierwsze zamówienia.

Turbina trafi m.in. do Kalifornii, gdzie deweloper Windpower 2011 zamierza uruchomić farmę wiatrową składającą się w sumie z 630 MW elektrowni GE o mocy 1,6 MW.

GE dostarczy nowe elektrownie wiatrowe także na farmy wiatrowe w regionie Midwest, dla których firma Invenergy zamówiła w General Electric w sumie 233 egzemplarzy.

Nowe turbiny GE, w sumie 256 MW, trafią także do Brazylii, w której zamówienie złożyło na nie już trzech deweloperów – Serveng Civilsan, Bioenergy i Oleoplan.

Model 1,6 MW to rozwiązanie łączące inne turbiny GE o mocy 1,5 MW i 2,5 MW. Nowa elektrownia została zbudowana na podstawie pierwszej z nich, a także zastosowano w niej śmigła z modelu o mocy 2,5 MW.

Wykorzystanie dłuższych śmigieł zwiększy powierzchnię pokrycia nowego modelu GE-1,6MW o 47% – w porównaniu do dotychczasowego modelu GE o tej samej mocy.

Inżynierowie General Electric zakładają, że nowy model powtórzy sukces elektrowni o mocy 1,5 MW, której na całym świecie zainstalowano już 17 tysięcy egzemplarzy.

Nowa elektrownia wiatrowa General Electric jest przeznaczona zwłaszcza dla lokalizacji charakteryzujących się średnią prędkością wiatru na poziomie 7,5 m/s i klasą wietrzności III. 


źródło: Gram w zielone
www.gramwzielone.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej