więcej


Energetyka

Innowacyjne ISE (9392)

2011-03-26

Drukuj
Do pół miliarda złotych NFOŚiGW przeznaczy na wdrażanie inteligentnych sieci energetycznych na wybranych obszarach w Polsce. Program rozłożony na 8 lat zakłada osiągnięcie oszczędności w tych rejonach na poziomie 5% zużycia gazu i ciepła oraz 8% zużycia energii elektrycznej.
W trakcie konferencji „Forum energetyczne Rzeczpospolitej. Rynek energii w Polsce – perspektywy rozwoju, konkurencyjność, ceny” Wojciech Stawiany – doradca NFOŚiGW zaprezentował zasady programu wspierającego inteligentne sieci energetyczne.

Pod koniec ubiegłego roku fundusz wspólnie z Urzędem Regulacji Energetyki oraz Agencją Rozwoju Przemysłu S.A przystąpił jako członek-sygnatariusz do Krajowej Platformy Technologicznej Energetyki. Stała się ona płaszczyzną działania, stymulującą innowacyjne podejście do rozwoju nowych technologii, a także koncepcji inteligentnych sieci energetycznych (smart grid, smart region, smart city, AMI).
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej