więcej


Energetyka

Miasto w 100% zasilane słońcem (9574)

2011-02-24

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Położone na Florydzie Babcock Ranch w ciągu kilku lat stanie się miastem w całości zasilany przez energię pochodzącą ze słońca. Ambitnego planu budowy eko-miasta podjął się deweloper Kitson & Partners. Jeżeli uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia, budowa ruszy już w tym roku. 
Miasto o obszarze 17 tys. hektarów będzie zasilane generatorami o łącznej mocy 75 megawatów. Uzupełnieniem ma być energia pochodząca z wiatru.Wszystkie budynki i mieszkania w Babcock Ranch zostaną zbudowane zgodnie ze standardem budownictwa energooszczędnego. Miasto będzie posiadało system zrównoważonej gospodarki wodnej oraz ekologiczne, oszczędne oświetlenie.

Połowę powierzchni miasta wypełnią tereny zielone: zaroi się od parków, trawników i zbiorników wodnych i ogrodów. Te ostatnie według planów projektantów zagoszczą także na dachach. Bezemisyjny transport w mieście będzie możliwy dzięki pojazdom zasilanym elektrycznie, do których dyspozycji w wielu punktach miasta znajdą się specjalne stacje doładowujące.

Budowa infrastruktury rozpoczęła się w ubiegłym roku, a w tym roku rusza budowa mieszkań. Realizacja ambitnego planu budowy ma wynieść 350 mln dolarów. 

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.babcockranchflorida.com
fot. babcockranchflorida.com

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej