więcej


Energetyka

NFOŚiGW: już 6836 instalacji solarnych z dotacją (13163)

2011-09-16

Drukuj

solary_sxcZ kredytu z 45-procentową dopłatą z NFOŚiGW skorzystało już ponad 6,8 tys. gospodarstw domowych, a kolejnych 1,8 tys. czeka na rozpatrzenie złożonych wniosków.

Jak do tej pory Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał na realizację programu dopłat do kolektorów słonecznych 42 mln zł. Środków na kolejne instalacje solarne w najbliższym czasie z pewnością nie zabraknie, ponieważ całkowity budżet programu rozpoczętego w sierpniu ubiegłego roku to 300 mln zł.

Jak informuje wnp.pl, wzrasta przeciętna powierzchnia kolektorów dofinansowywanych przez Fundusz, co oznacza, że w programie coraz chętniej partycypują wspólnoty mieszkaniowe. Średnia dotacja przyznawana gospodarstwom domowym to 6,3 tys. zł przy przeciętnym koszcie inwestycji wynoszącym ok. 14 tys zł. Analogiczne dane w przypadku wspólnot mieszkaniowych to odpowiednio 50,2 tys. zł i 111,5 tys. zł.

 

źródło: Heliosfera.pl, fot. www.sxc.hu
www.heliosfera.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej