więcej


Energetyka

NFOŚiGW uruchomi dotacje na bioenergię (13554)

2011-11-16

Drukuj

Dla inwestorów zamierzających wybudować biogazownie lub elektrownie i elektrociepłownie biomasowe Fundusz przeznaczy w sumie 625 mln zł.

Celem projektu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest wsparcie budowy instalacji, które będą generować energię elektryczną lub/i energię termalną z wykorzystaniem biogazu rolniczego lub biomasy.

Program Funduszu zakłada wsparcie dla projektów biogazowych i biomasowych w postaci dotacji sięgających 30 proc. kosztów projektów oraz preferencyjnych pożyczek przy założeniu, że inwestor będzie mógł zastosować obie formy finansowania jednocześnie. Na pierwszą z powyższych form finansowania NFOŚiGW przeznaczy 200 mln zł, a na drugą – 300 mln zł.

Według "Pulsu Biznesu", w przypadku biogazowni minimalna wartość inwestycji to 10 mln zł, a pula konkursu to 200 mln zł w postaci dotacji i 300 mln zł w postaci pożyczek.

Natomiast w przypadku elektrowni i elektrociepłowni na biomasę, aplikacje muszą dotyczyć projektów wycenianych na przynajmniej 2 mln zł, a budżet, jaki NFOŚiGW przeznaczy na wsparcie dla tego rodzaju instalacji to 50 mln zł (dotacje) i 75 mln zł (preferencyjne pożyczki).

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej