więcej


Energetyka

NFOŚiGW unieważnił I konkurs w ramach części 4 programu GIS (12603)

2011-05-21

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że unieważnia I konkurs w ramach programu priorytetowego "System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) Część 4. Budowa i przebudowa sieci elektroenergetycznych w celu podłączenia odnawialnych źródeł energii wiatrowej".
Kwota środków w formie dotacji, przeznaczona na dofinansowanie przedsięwzięć w tym konkursie, wynosiła 43,7 mln zł. Do dnia 28 września 2010 r. wpłynęły tylko 2 wnioski, które wnioskowały o dofinansowanie w formie dotacji na łączną kwotę 33,6 mln zł, natomiast łączny koszt inwestycji, których dotyczyły wnioski to 181,4 mln zł. 

Ocena wniosków trwała prawie 8 miesięcy i ostatecznie podjęto decyzję o unieważnieniu konkursu. Kolejny nabór wniosków NFOŚiGW planuje na II połowę 2011 roku. W tej chwili pracownicy funduszu pracują nad zmianą zapisów programu priorytetowego w celu polepszenia warunków uczestniczenia w konkursie oraz dostosowania go do potencjalnych beneficjentów.


źródło: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
www.psew.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej