więcej


Energetyka

Nowa fabryka paneli PV w Polsce (12611)

2011-05-14

Drukuj
W okolicach Trójmiasta Solar Energy wybuduje farbykę paneli fotowoltaicznych o mocy produkcyjnej 30 MW w skali roku. 
Nowoczesną linię produkcyjną do zakładu w Bożepolu Wielkim dostarczy szwajcarska firma MAG. Wartość kontraktu ze Szwajcarami to 3 mln €. Pierwsze moduły fotowoltaiczne przy wykorzystaniu nowej linii produkcyjnej mają powstać tego lata.

Solar Energy to jedna z pierwszych firm w naszym kraju, która działa w branży fotowoltaiki. Jak deklaruje na swojej stronie, jeszcze w tym roku firma ma osiągnąć moc produkcyjną na poziomie 35 MW rocznie, a w roku kolejnym potencjał produkcyjny ma zostać podwojony do 70 MW.

Solar Energy zapewnia, że jest w stanie produkować moduły charakteryzujące się wysoką jakością i wydajnością – nieodbiegającymi od wyrobów czołowych producentów na świecie, a w dodatku jej panele mają być bardzo konkurencyjne cenowo.

Solar Energy skupia się na produkcji paneli polikrystalicznych o mocy 240 Wp, jednak na specjalne zamówienie będzie dostarczać także panele o wymaganym przez klienta potencjale. Firma deklaruje, że sprawność ogniw w swoim podstawowym modelu PV-SE 240 to 16,5%.

Ponieważ w naszym kraju praktycznie nie montuje się jak na razie paneli fotowoltaicznych, produkty Solar Energy będą trafiać głównie na eksport – nie tylko w kierunku zachodnim, ale i wschodnim. Firma deklaruje, że jej produkty będą posiadać certyfikację UL i IEC. 


źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej