więcej


Energetyka

Olsztyn: instalacja solarna za milion złotych (13259)

2011-09-25

Drukuj

Jeszcze w tym miesiącu w Olsztynie zostanie uruchomiona instalacja kolektorów słonecznych, której koszt to ponad 1 mln zł.

Instalacja będzie ogrzewać wodę dla olsztyńskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii. Na dachu szpitala do końca tego miesiąca zainstalowanych zostanie 150 kolektorów słonecznych, których praca ma zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę w szpitalu w 50 procentach.

Budowę instalacji solarnej dofinansował kwotą 500 tys. zł olsztyński Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Władze olsztyńskiego WFOŚiGW szacują, że uzysk energii w instalacji solarnej wyniesie do 187 MWht. Taka ilość energii, zdaniem Funduszu, odpowiada ograniczeniu emisji CO2 o 47 ton rocznie.

 

źródło: Heliosfera.pl
www.heliosfera.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej