więcej


Energetyka

Pierwsze inteligentne liczniki dopiero w grudniu (13160)

2011-09-20

Drukuj

Miało być ponad 100 tys. inteligentnych liczników do końca 2011 roku dla klientów Energi, jednak proces negocjacji z dostawcami urządzeń przeciągnął się na tyle, że instalacja sprzętu możliwa będzie dopiero w grudniu.

Energa realizuje projekt rozwoju inteligentnych sieci w Polsce. W jego ramach wymienionych ma być 250 tys. liczników w firmach oraz 2,5 mln u klientów indywidualnych. Proces negocjacji kontraktów z dostawcami urządzeń nie został jednak zakończony w terminie. Sytuacja ta spowodowana była między innymi "rozprawami przed Krajową Izbą Odwoławczą", jak wyjaśniła w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Alina Geniusz-Siuchnińska, rzecznik Energa Operator.

Od marca 2012 roku instalacja urządzeń rozpocznie się w Drawsku Pomorskim, Kaliszu i Władysławowie.

Do 2020 roku, zgodnie z unijną dyrektywą, powinno zostać wymienionych w Polsce 16,5 mln liczników. Jedną z korzyści instalacji nowoczesnych urządzeń będzie umożliwienie odbiorcom rozliczeń na podstawie rzeczywistego zużycia energii.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej