więcej


Energetyka

PiS: pakiet klimatyczno-energetyczny do renegocjacji (13838)

2012-01-13

Drukuj

W środę, 11 stycznia w sejmie odbyła się konferencja prasowa posłów Prawa i Sprawiedliwości dotycząca renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego. Zdaniem polityków PiS pakiet stanowi zagrożenie dla polskiej gospodarki.

Klub PiS przygotował projekt uchwały, w którym domaga się od rządu renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego i zwraca uwagę, że pakiet "w sposób niezwykle szkodliwy pomija osiągnięcia Polski w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, promując z kolei inne państwa UE, które takich zobowiązań nie dopełniły".

"Chcąc produkować ciepło, energię, cement, papier, szkło, musimy dokupić pakiet emisji. W ramach pakietu klimatyczno-energetycznego wprowadzamy nieekonomiczną energię wiatrową. Koszty tego przedsięwzięcia są ogromne" – podkreślał w trakcie konferencji poseł PiS i były minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że przez wdrożenie pakietu, ceny energii mogą wzrosnąć nawet o 100 procent.

Zdaniem posłów PiS pakiet stanowi zagrożenie dla polskiej gospodarki, dlatego też domagają się oni renegocjacji warunków pakietu. "Przygotowaliśmy odpowiednią uchwałę w tej sprawie, w czym wspieramy także NSZZ Solidarność" – czytamy na oficjalnej stronie klubu PiS.

Na początku stycznia, podczas konferencji prasowej w Katowicach posłowie Solidarnej Polski poinformowali, że chcą zebrać około milion podpisów w siedmiu krajach UE, po to, by wezwać Komisję Europejską do przedstawienia projektu aktu prawnego zawieszającego wykonanie tzw. Pakietu Klimatycznego. Posłowie SD podobnie jak posłowie PiS uważają, że realizacja pakietu klimatyczno-energetycznego jest przeszkodą dla dalszego wzrostu gospodarczego Polski i przyczynia się do wzrostu cen energii elektrycznej.

 

źródło: Ekologia.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej