więcej


Energetyka

Prawo energetyczne, gazowe i regulacje dotyczące odnawialnych źródeł energii są już gotowe – zapewnił Maciej Kaliski, wiceminister gospodarki (13297)

2011-09-29

Drukuj

Wiceminister gospodarki Maciej Kaliski, podczas konferencji w Katowicach poinformował, że projekty znowelizowanego prawa energetycznego oraz nowe prawo gazowe i regulacje dotyczące odnawialnych źródeł energii są już gotowe. Obecnie trwać mają uzgodnienia wewnątrz resortowe.

Jestem przekonany, że do końca września projekty pojawią się na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i zostaną poddane konsultacjom międzyresortowym i społecznym – mówił wiceminister. Ma on także nadzieję, że Sejm nowej kadencji stanie na wysokości zadania i uchwali nowe prawo do końca bieżącego roku. Są to trzy, komplementarne, uzupełniające się, tworzące jeden pakiet ustawy, regulujące sektor energii w Polsce – wyjaśniał Maciej Kaliski.

Czy długi czas oczekiwania na wspomniane dokumenty, nagrodzony zostanie ich faktyczną komplementarnością i zapisami, które pozytywnie wpłyną na rozwój energetyki odnawialnej w Polsce? Jeżeli obietnice wiceministra gospodarki nie okażą się płonne, powinniśmy przekonać się już za kilka dni.

Tekst Strategii "Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko" znajduje się na stronie: www.mg.gov.pl/files

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej