więcej


Energetyka

Problem z biogazownią w Liszkowie (13079)

2011-09-11

Drukuj

Zdaniem Instytutu Energetyki Odnawialnej działalność biogazowni w Liszkowie przyczyniła się do wykreowania negatywnego wizerunku inwestycji w elektrownie biogazowe.

Według Anny Oniszk-Popławskiej z IEO, na którą powołuje się cire.pl, operator biogazowni w Liszkowie przez pewien czas nie przestrzegał standardów funkcjonowania biogazowni, co w efekcie skutkowało unoszącym się w okolicy odorem.

Mimo, że operator instalacji w Liszkowie – największej biogazowni rolniczej na terenie naszego kraju – naprawił swój błąd – działalność tej biogazowni przyczyniła się do rozpowszechnienia złego wizerunku tego rodzaju instalacji i utrudnia realizację innych inwestycji.

– Liszkowo psuje atmosferę wokół biogazowni w całej Polsce. Gdy wydawaliśmy wówczas decyzje nie było sprzeciwu mieszkańców. Sytuacja zmieniła się właśnie po Liszkowie. Mieszkańcy nie chcą teraz te budowy – cire.pl cytuje Romana Wieczorka, wójta kujawskiej gminy Dąbrowa Biskupia, w której od kilku lat planowana była budowa biogazowni przy zakładach mięsnych.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej