więcej


Energetyka

Relacja z konferencji "Odnawialne źródła energii przyszłością nowoczesnej gospodarki" (13319)

2011-09-30

Drukuj

Konferencja zorganizowana została w odpowiedzi na szybko rozwijający się sektor energii odnawialnej w Polsce oraz zadania postawione przez Unię Europejską. Nasz kraj stoi przed koniecznością zwiększenia efektywności wykorzystania energii i zmianą struktur źródeł jej wytwarzania.

Nowoczesna gospodarka to taka, która oparta jest na wiedzy jak wykorzystywać naturalne zasoby tak aby zaspokajać stale zwiększające się zapotrzebowanie na energię. I dlatego właśnie przedsiębiorcy coraz częściej interesują się inwestowaniem w nowoczesne rozwiązania z wykorzystaniem złóż naturalnych, których zasoby są niewyczerpalne.

O tym jak ważne są źródła energii, które posiadamy można się było przekonać podczas międzynarodowej konferencji "Odnawialne źródła energii przyszłością nowoczesnej gospodarki". Firma Most Wanted! Conferences już po raz drugi zorganizowała spotkanie podczas którego polscy i zagraniczni specjaliści mieli możliwość dyskutowania na temat przyszłości alternatywnych źródeł energii jakimi są OZE. W tym roku skupiono się na następujących blokach tematycznych: energetyka słoneczna, biopaliwa, biomasa, biogaz, energetyka wiatrowa.

Wśród zaproszonych prelegentów były autorytety w tej dziedzinie, m.in.: prof. Marek Bartosik, wiceprezes Akademii Inżynierskiej w Polsce, dr inż. Krzysztof Biernat, koordynator Platformy Technologicznej Biopaliw i Biokomponentów, prof. dr hab. Dorota Chwieduk, Instytut Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa, Politechnika Warszawska, dr Leszek Karski, kierownik Zakładu Prawa Ochrony Środowiska w Katedrze Prawa i Zarządzania Środowiskiem UKSW, dr Zdzisław Muras, dyrektor Departamentu Przedsiębiorstw Energetycznych, Urząd Regulacji Energetyki, dr inż. Stanisław Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, Politechnika Warszawska, Włodzimierz Pomierny, ekspert ds. odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, dr István Sárközy, referent ds. międzynarodowych, Biuro Komisarza Parlamentarnego ds. Przyszłych Pokoleń, Węgry, Janusz Starościk, członek Pool of Experts OSEC (Szwajcaria), prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, Robin Welling, prezes Europejskiej Federacji Przemysłu Solarnego (The European Solar Thermal Industry Federation – ESTIF), Belgia.

Podczas tej dwudniowej konferencji uczestnicy mieli możliwość brania udziału w dyskusjach panelowych, które stanowiły podsumowanie wystąpień poszczególnych prelegentów. Dynamiczna wymiana zdań pomiędzy specjalistami z branży energetycznej oraz uczestnikami konferencji, pozwala ocenić spotkanie jako udane i czekać na kolejną, trzecią edycję.

Portal ChronmyKlimat.pl był patronem medialnym wydarzenia.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej