więcej


Energetyka

Stany Zjednoczone inwestują w energię wiatrową (12600)

2011-05-29

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Rząd amerykański przedstawił niedawno plany dotyczące inwestycji w przybrzeżne farmy wiatrowe. Ogłosił także, że w najbliższych pięciu latach na badania i rozwój wykorzystania przybrzeżnej energii wiatru przeznaczone zostanie 50,5 mln dolarów. Celem jest osiągnięcie przed 2020 rokiem 10 GW możliwych mocy produkcyjnych. 
Oto, jak Amerykanie planują tego dokonać (za "LA Times"):
Sekretarz energii Steven Chu oraz sekretarz spraw wewnętrznych Ken Salazar w poniedziałek ogłosili plan stworzenia sieci turbin wiatrowych na wschodnim wybrzeżu, najprawdopodobniej jeszcze do końca tego roku. Rząd oferuje fundusze rzędu 50,5 dolarów na badania oraz wykonanie ich w przeciągu najbliższych pięciu lat, w tym na identyfikację potencjalnych kontynentalnych miejsc wierznich (w oryginale: outer continental shelf off), standardowych dla stanów Delaware, Maryland, New Jersey czy Virginii.

Projekty dotyczące energii wiatrowej w tych miejscach prawdopoobnie będą miały warunki do szybkiego rozwoju. Agencje planują również ustalić dokładne położenie podobnych miejsc w Massachusetts, Rhode Island i Północnej Carolina jeszcze tej wiosny.

Jest to część realizacji programu rządu Baracka Obamy, którego celem jest osiągnięcie do 2035 roku produkcji 80% ogółu czystej energii, która będzie zasilać Stany Zjednoczone.


źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej