więcej


Energetyka

Stocznie wolą urządzenia dla farm wiatrowych od statków (13117)

2011-09-25

Drukuj

Polskie stocznie produkują platformy do wydobywania ropy i gazu spod dna oraz elementy konstrukcyjne morskich farm wiatrowych. Dzięki temu nie brakuje im zamówień od firm z całego świata – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Stocznia Crist produkuje statek-platformę do budowania elektrowni wiatrowych na morzu. Zamówienie realizowane jest dla Beluga Hochtief Offshore, firmy niemiecko-holenderskiej.

W Stoczni Gdańsk powstaje natomiast największa w Europie fabryka wież do wiatraków – zarówno lądowych, jak i morskich.

Firmy inwestujące w obie Stocznie widzą bardzo duże perspektywy w tzw. "rynku offshore". Rozwija się on coraz dynamiczniej i potrzebuje zaplecza budowlanego i serwisowego, które gotowe będzie do produkcji wysokiej jakości specjalistycznych jednostek i elementów konstrukcyjnych.

 


źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej