więcej


Energetyka

Tesco i Politechnika Warszawska razem na rzecz energooszczędności (13552)

2011-11-19

Drukuj

Tesco Polska i Politechnika Warszawska podpisały umowę o współpracy, dzięki której zyskają zarówno osiedlowe sklepy, jak i studenci.

Umowa przewiduje, że politechnika zapewni wsparcie doradcze, naukowe i badawcze w zakresie działań podejmowanych przez Tesco w dziedzinie zwiększania energooszczędności swoich placówek. Tesco w zamian umożliwi studentom realizację praktyk, staży oraz organizację warsztatów i szkoleń. Umowa wspisuje się w realizację planów Tesco Polska, mających na celu ograniczanie emisji CO2, m.in. za pomocą technologii wykorzystujących OZE. Nowi partnerzy w pierwszej kolejności zajmą się edukacją ekologiczną i realizacją planów przemysłowego wykorzystania energii odnawialnej w sklepach i magazynach Tesco w Polsce.

W skali globalnej Tesco chce stać się firmą zero emisyjną do 2050 roku. W Polsce funkcjonuje już 6 w pełni energooszczędnych sklepów tej firmy, które wykorzystują m.in. energię wiatrową, słoneczną i pompy ciepła.

  

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej