więcej


Energetyka

Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej 2011 przyznany (13599)

2011-11-24

Drukuj

Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej, przyznawany przez redakcję miesięcznika "Czysta Energia", otrzymał w tym roku prof. Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej.

Tytułem Promotora Energetyki Odnawialnej honorowane są od 2004 r. osoby i instytucje, które aktywnie przyczyniają się do rozwoju energetyki odnawialnej – zarówno na poziomie edukacji i propagowania odpowiednich postaw, jak i realizowania inwestycji wykorzystujących OZE.

Prof. Jan Popczyk ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej. Był pierwszym prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Od 2009 roku pełnił rolę przewodniczącego Zespołu ds. Odnawialnych Źródeł Energii działającego w ramach Społecznej Radzy Narodowego Programu Redukcji Emisji. Jest twórcą Klastra 3x20.

"Teraz trzeba przejsć do realizacji materialnych projektów. Niestety w tej dziedzinie wciąż odstajemy względem państw, takich jak Niemcy" – powiedział Jan Popczyk w rozmowie z reo.pl. Profesor zapowiedział, że skoncentruje się zwłaszcza na dwóch kierunkach: projektach biogazowych (przede wszystkim mikrobiogazowniach) oraz na stworzeniu "wirtualnego laboratorium", łączącego różne projekty z branży OZE/URE, które będzie można śledzić za pośrednictwem Internetu.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej