więcej


Energetyka

Ustawa o OZE – jeszcze dwa tygodnie konsultacji społecznych (13805)

2012-01-10

Drukuj

Konsultacje społeczne ustawy o odnawialnych źródłach energii potrwają jeszcze dwa tygodnie. Tymczasem pojawia się coraz więcej głosów krytykujących zapisy projektu. W "Dzienniku Gazecie Prawnej" czytamy o "walce o przetrwanie" jaka czeka producentów zielonej energii.

Brak gwarantowanej ceny minimalnej wykupu energii ze źródeł odnawialnych i spadek wartości świadectw pochodzenia o ok. 30 proc. mogą doprowadzić do wielu zawirowań w sektorze energetyki odnawialnej. "Wielu inwestorów, którzy mają gotowe projekty inwestycji w elektrownie wiatrowe, próbuje je odsprzedać. Boją się zmian" – komentuje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Tomasz Podgajniak, były minister środowiska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej (PIGEO). Gazeta przytacza także opinię Grzegorza Wiśniewskiego, prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO), który mówi, że "zadowoleni mogą być duzi gracze, czyli zakłady energetyczne, bo już nie musiałyby płacić za drogą zieloną energię".

Wiele instytucji pozarządowych związanych z energią odnawialną zgłosiło już do resortu gospodarki swoje uwagi do nowej ustawy. Które z nich faktycznie zostaną uwzględnione, dowiemy się w najbliższych miesiącach.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej