więcej


Energetyka

Zamknięty fundusz inwestycyjny dedykowany OZE (13112)

2011-09-10

Drukuj

Do końca dobiegają prace nad stworzeniem pierwszego w Polsce zamkniętego funduszu inwestycyjnego (FIZ), który skupi się na odnawialnych źródłach energii. Jego powstanie to wspólna inicjatywa TFI Skarbiec oraz spółki Green Energy Poland.

"Zielony" FIZ skupi się na kupowaniu małych i średnich projektów, głównie z sektora energetyki wiatrowej, będzie nadzorować ich realizację a następnie sprzedawać. Pierwsza emisja certyfikatów FIZ ma mieć miejsce jesienią br. Jej wartość szacowana jest dość szeroko, od 20 do nawet 130 mln zł. Założyciele FIZ mają nadzieję na ok. 60 mln zł, które przeznaczą na inwestycje w farmy wiatrowe o mocy do 60MW.

Green Energy Poland, aby pozyskać niezbędne fundusze i zrealizować ambitne plany zarobku na odnawialnych źródłach energii, chce także wejść z obligacjami na Catalyst oraz na NewConnect.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej