więcej


Nauka o klimacie

Gorący październik (8897)

2010-11-27

Drukuj
Październik 2010 był jednym z najcieplejszych październików w historii – według NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) był ósmym najcieplejszym w historii, a według NASA nawet trzecim.
Według pomiarów satelitarnych temperatury dolnych warstw atmosfery wykonanych przez Remote Sensing Systems (RSS) i University of Alabama Huntsville (UAH), październik w tym roku był odpowiednio siódmym i drugim najcieplejszym październikiem w historii pomiarów.

Zarówno NOAA, jak i NASA stwierdzają również, że okres od stycznia do października był najcieplejszy w historii pomiarów.

Zasięg lodu w Arktyce był trzecim najniższym w historii pomiarów, za 2007 i 2009, a obecnie jest na najniższym w historii poziomie. Objętość lodu w Arktyce, według University of Washington Polar Ice Center była najniższa w historii dla tego okresu. 

źródło: Ziemia na Rozdrożu
www.ziemianarozdrozu.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej