więcej


Nowocześnie Energooszczędnie Odpowiedzialnie: cykl warsztatów dla NGO (10817)

2010-09-30

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu trzech warsztatów dla organizacji pozarządowych – Nowocześnie Energooszczędnie Odpowiedzialnie: NEO kampanie. Warsztaty skierowane są do organizacji, które chcą budować kampanie społeczne dotyczące tematyki użytkowania energii i podejmować ten temat z różnych perspektyw (wpływ na środowisko, wpływ na zmiany klimatu, wpływ na kraje rozwijające się).  
Poprzez cykl 3 warsztatów organizatorzy chcą wesprzeć sektor pozarządowy, dostarczając wiedzy merytorycznej i pokazując najnowsze techniki komunikacji. Wyprowadzenie tematyki użytkowania energii poza trzon edukacji czysto ekologicznej w stronę odpowiedzialności globalnej pozwoli organizacjom działającym w innych dziedzinach zrozumieć problem gospodarowania energią i wpleść go w swoje działania. Dlatego zaproszenie skierowane jest zarówno do organizacji ekologicznych, jak i rozwojowych i społecznych.

Pierwszy jednodniowy warsztat odbędzie się 26 października br. Kolejne dwa w styczniu i wrześniu 2011r. Warsztaty odbywać się będą w Warszawie. By zbudować sobie pełen obraz kampanijnej „kuchni” i zdobyć pełen pakiet wiedzy merytorycznej, zaleca się wzięcie udziału we wszystkich trzech warsztatach.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie załączonego kwestionariusza i przesłanie go na adres: ola@globalnepoludnie.pl do dnia 6 października włącznie.

Pobierz pliki:
Kwestionariusz
Program cyklu warsztatów

***

O Kampanii NEO NAWYKI  "Nowocześnie Energooszczędnie Odpowiedzialnie"

Zgodnie z zasadą "bawiąc uczyć" autorzy kampanii chcieliby w możliwie ciekawy i interesujący sposób podzielić się wiedzą o użytkowaniu energii w sposób świadomy i odpowiedzialny. Kampania skierowana jest zarówno do młodzieży, studentów i zwykłych użytkowników Internetu, jak też do organizacji pozarządowych, dziennikarzy i parlamentarzystów.

Dlaczego kampania startuje?

Spalanie coraz większych ilości paliw kopalnych powoduje zwiększenie ilości gazów cieplarnianych w atmosferze i... Ziemia szaleje. Zmienia jej się klimat – zmienia nam się klimat. Szaleństwo klimatyczne ma też poważniejsze następstwa dla krajów rozwijających się, gdzie całe regiony walczą o przetrwanie w nowej nieprzewidywalnej i bardziej wymagającej rzeczywistości.

W ramach projektu, w trakcie najbliższego półtora roku w różnych regionach Polski:
  • odbędą się 33 debaty studenckie z udziałem ciekawych ekspertów
  • przeprowadzony zostanie cykl warsztatów dla organizacji pozarządowych
  • odbędą się energetyczne śniadania parlamentarno-studenckie z pomocą studentów zaznajomionych z projektowaniem nietypowych pojazdów
  • skonstruowana zostanie upcyclingowa konstrukcja rowerowa, która weźmie udział w przygotowywanym na przyszłe wakacje rajdzie rowerowym. na trasie rajdu, w Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie odbędą się 3 akcje uliczne, w trakcie których malowane będą graffiti, pokazywane filmy i przeprowadzane konkursy.
Przewidziano również zestaw atrakcji dla internautów, którzy na stronie www.dlaklimatu.pl będą mogli pograć w gry komputerowe oraz znaleźć w jednym miejscu fachowe i ciekawe informacje o energooszczędnych nawykach. Będą oni mogli przekonać się, jak to jest, że prawie wszystkie dziedziny naszego życia mają związek z użytkowaniem energii i gdy w pogodzie dzieje się coś niespotykanego, może mieć to związek z naszym migającym światełkiem stan-by.

Bądźmy racjonalni używając energii! Wykorzystajmy ją w sposób, który daje maksymalne korzyści przy minimalnym zużyciu. Zmieńmy swoje nawyki, by były bardziej energooszczędne i odpowiedzialne.

źródło: Dla Klimatu
www.dlaklimatu.pl

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej