więcej


Zielona gospodarka

Klimatyczno-energetyczne rozmowy w Pradze (15586)

2013-04-11

Drukuj

elektrownia-sxcWspółpraca w dziedzinie energetyki i klimatu to jeden z tematów Forum Gospodarczego Czechy-Polska, które odbyło się 8 kwietnia br. w Pradze. Ministerstwo Środowiska reprezentowała wiceminister Beata Jaczewska.

Podczas Forum wiceminister Jaczewska wzięła udział w debacie „Energetyka, przemysł, klimat", poświęconej m.in. kwestii zrównoważonego wzrostu gospodarczego. "Jest on możliwy, ale konieczne jest przedefiniowane jego założeń. Nie możemy rozmawiać o kolejnych celach redukcyjnych, nie uwzględniając przy tym cen energii, które są kluczowe dla konkurencyjności europejskiej gospodarki" – powiedziała wiceminister Jaczewska.

Nie dla backloadingu

W trakcie spotkanie wiceminister Jaczewska odniosła się także do propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej wycofania z rynku części uprawnień do emisji CO2 (tzw. backloading). Wiceminister podtrzymała dotychczasowe, negatywne stanowisko Polski w tej sprawie: "ceny uprawień do emisji CO2 spadają z powodu kryzysu gospodarczego. Próba administracyjnego ingerowania byłby niepotrzebną interwencją na wolnym rynku".

Forum Gospodarcze Czechy-Polska odbyło się 8 kwietnia br. w Pradze. Spotkanie zostało zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.

 

źródło: Ministerstwo Środowiska, fot. www.sxc.hu

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej