więcej


Zielona gospodarka

Premier liczy na podwojenie liczby wniosków w programie "Czyste powietrze" (21058)

2019-11-28

Drukuj
galeria

W ramach programu "Czyste powietrze" w przyszłym roku powinno być złożonych około 200 tys. wniosków - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytania internautów podczas transmisji na Facebooku.

- Chcemy, żeby liczba wniosków rosła i w 2020 roku było ich co najmniej drugie tyle co w tym roku, a najlepiej, żeby było to około 200 tys. kolejnych wniosków - powiedział premier Morawiecki.

- Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia w obszarze czystego powietrza, ale wdrożyliśmy nowe normy dla paliw, eliminujemy tak zwane kopciuchy, obniżyliśmy normy smogowe - dodał.

Antysmogowy program "Czyste powietrze" działa od września 2018 roku. Osoby, które chcą w nim wziąć udział złożyły już blisko 100 tys. wniosków na ponad 2 mld zł na termomodernizację domów jednorodzinnych i wymianę pieców na te bardziej ekologiczne. Pozytywną decyzję wojewódzkich funduszy wydano wobec 61 tys. wniosków (1,2 mld zł).

Źródło: PAP


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej