więcej


Książki / raporty

Dla klimatu przeciw ubóstwu (11071)

2011-01-27

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Niniejsza publikacja, opublikowana przez Heinrich-Böll-Stiftung, Oxfam Deutschland oraz Polską Zieloną Sieć, przedstawia powiązanie zmian klimatycznych z najważniejszymi problemami dzisiejszego świata, takimi jak kryzys, ubóstwo, problemy z dostępem do wody pitnej czy szerzenie się chorób. W publikacji znajdują się również informacje dotyczące światowego porozumienia klimatycznego i polskiej polityki w dziedzinie klimatu i energii.

Po opublikowaniu w 2007 roku Czwartego Raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), zjawisko zmian klimatu skupiło uwagę światowej opinii publicznej. Stało się jasne, że zmiany klimatu zachodzą szybciej i są bardziej niebezpieczne, niż można było oczekiwać na podstawie dotychczasowych modeli obliczeniowych, proponowanych przez naukę.

Potrzeba skutecznego ograniczenia zmian klimatu stanowi największe i najpilniejsze wyzwanie tego stulecia. Aby mu sprostać, trzeba doprowadzić do zawarcia umowy międzynarodowej, w której zostaną zapisane konkretne cele i zobowiązania krajów uprzemysłowionych, a także zobowiązująco ustalone działania nowych krajów uprzemysłowionych w dziedzinie ochrony klimatu.

Publikacja do pobrania w pliku
PDF


źródło: Polska Zielona Sieć
www.zielonasiec.pl, www.dlaklimatu.pl

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej