więcej


Książki / raporty

Dla Klimatu Przeciw Ubóstwu – scenariusze zajęć lekcyjnych (12675)

2011-05-19

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'W ramach międzynarodowej kampanii „Dla Klimatu Przeciw Ubóstwu” program klimatyczny Polskiej Zielonej Sieci przygotował scenariusze lekcyjne, dzięki którym uczniowie polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapoznają się z tematyką zmian klimatu w kontekście ich dramatycznego wpływu na ludzi zamieszkujących kraje najuboższe.

W istniejącym programie nauczania brakuje kompleksowego podejścia do tematu zmian klimatu, które stanowią największe wyzwanie humanitarne naszych czasów, a mimo to traktowane są głównie jako zagadnienie geograficzne, biologiczne czy chemiczne.

Zestaw sześciu scenariuszy lekcyjnych wypełnia tę lukę, dostarczając nauczycielom fachowej wiedzy, uwrażliwiając młodzież szkolną na problem ubóstwa klimatycznego i motywując do podejmowania działań odpowiedzialnych globalnie.

Edukacja młodych ludzi w zakresie zmian klimatu i ich ludzkiego wymiaru jest konieczna nie tylko dlatego, że pomaga zrozumieć ogólnoświatowe współzależności, ale również dlatego, że stanowi klucz do uczenia przyszłych pokoleń podejmowania odpowiedzialności za otaczającą nas rzeczywistość, bycia wrażliwym na ludzką krzywdę i tworzenia bardziej sprawiedliwego świata.

Publikacja do pobrania w pliku PDF

Przygotowane przez Polską Zieloną Sieć materiały edukacyjne w postaci dostępnych na stronie Dla Klimatu — gry komputerowej, mapy myśli oraz pokazu slajdów stanowią doskonałe uzupełnienie dla scenariuszy lekcyjnych.

źródło: DlaKlimatu
www.dlaklimatu.pl

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej