więcej


Książki / raporty

Ekologia to Czysty Biznes czyli jak zarabiać chroniąc środowisko naturalne. Dobre praktyki (11072)

2011-01-13

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Niniejsza publikacja przedstawia proekologiczne wdrożenia zrealizowane w małych i średnich przedsiębiorstwach uczestniczących w programie Czysty Biznes realizowanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Przykłady te mogą stać się inspiracją dla innych firm do inwestowania w ekologiczne rozwiązania, które będą łączyć w sobie korzyści ekonomiczne z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. 
Publikacja prezentuje dwanaście, czasem prostych, a pomysłowych, które zrealizowano w firmach uczestniczących w Programie. Prośrodowiskowe wdrożenia zostały podzielone na pięć działów: odpady, energia cieplna i elektryczna, woda, wykorzystanie surowców oraz odnawialne źródła energii.

Są to przykłady proekologicznych rozwiązań, które pozwoliły firmom uzyskać wymierne korzyści finansowe, a zarazem zminimalizowały ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Opisane w tej publikacji firmy stanowią doskonały przykład tego, że ekologiczne wdrożenia mogą znacznie zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa niezależnie od branży do której należy. Są także dowodem na to, jak różnorodne mogą być ekologiczne inwestycje i jak wielu obszarów działalności mogą dotyczyć.

Publikacja dostępna jest adresem: czystybiznes.pl/media/filemanager/publikacje/ekologia_to_czysty_biznes_dobre_praktyki.pdf


źródło: Fundacja Partnerstwo dla Środowiska
www.fpds.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej