więcej


Książki / raporty

Energetyka rozproszona (11093)

2010-08-05

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Opracowanie to w odmienny sposób niż podejście tradycyjne przedstawia możliwość rozwoju energetyki w Polsce. Prof. Jan Popczyk, w oparciu o krytyczną analizę obecnego procesu programowania sektora energetycznego, przedstawia propozycję przejścia do nowego etapu rozwoju energetyki w naszym kraju. Motorem napędowym przemian ma być energetyka rozproszona wraz całą gamą związanych z nią technologii.
W opracowaniu prezentowanych jest wiele zalet nowego podejścia, m.in. związanych z bardziej elastycznym sposobem zaspakajania potrzeb energetycznych naszego kraju.

Szczególnie polecamy Państwa uwadze fragment związany z kosztami spełnienia wymogów pakietu energetyczno-klimatycznego UE. W świetle argumentów zawartych w opracowaniu, wymogi związane z pakietem nie są zagrożeniem dla polskiej gospodarki, ale szansą na jej unowocześnienie poprzez wdrażanie nowych, proekologicznych technologii, które mogą stanowić podstawę do budowy przewagi konkurencyjnej gospodarki naszego kraju. To także propozycja tworzenia nowych, zielonych miejsc pracy.

Publikacja do pobrania w pliku PDF


Polecamy także inne publikacje Instytutu na rzecz Ekorozwoju dostępne pod adresem: www.ine-isd.org.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej