więcej


Książki / raporty

Energia odnawialna zmienia świat (13502)

2011-11-04

Drukuj

okladka_ke_ozeBroszura informacyjna przygotowana przez Komisję Europejską poświęcona jest różnym aspektom polityki UE w zakresie wzrostu wykorzystania odnawilanych źródeł energii.

Nigdy wcześniej polityka europejska w zakresie energii odnawialnej nie była aż tak ważna. Energia odnawialna odgrywa zasadniczą rolę w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych oraz innych form zanieczyszczenia, różnicowaniu źródeł oraz poprawie bezpieczeństwa dostaw energii, jak również zapewnieniu przodującego na świecie przemysłu technologii czystej energii. Z tego właśnie względu przywódcy Unii Europejskiej uzgodnili prawnie wiążące cele krajowe w zakresie zwiększenia udziału energii odnawialnej, zakładające osiągnięcie poziomu 20% w całej Unii do 2020 r.

W niniejszej broszurze przestawiono zarys ram regulacyjnych oraz objaśniono rozmaite technologie będące już do dyspozycji bądź znajdujące się na etapie rozwoju, dzięki którym cel 20% może okazać się pierwszym krokiem w kierunku przyszłości niskoemisyjnej energii.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.


© Unia Europejska, 2011

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej