więcej


Książki / raporty

Finansowanie czystej energii: rozwiązania dla Polski (15707)

2013-05-16

Drukuj

okladka wsparcie ozeRaport "Finansowanie czystej energii: rozwiązania dla Polski" omawia szanse i zagrożenia dla rozwoju odnawialnych źródeł energii elektrycznej w naszym kraju. Autorzy opracowania formułują także rekomendacje, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości inwestycyjne i wypełnić cele w dziedzinie OZE wyznaczone przez Unię Europejską.

Dokument przygotowany został przez Cambridge Programme for Sustainability Leadership (CPSL) we współpracy z Regional Centre for Energy Policy Research (REKK) oraz Uniwersytetem Korwina w Budapeszcie w ramach projektu "Fundusze dla czystej energii: Kraje Europy Środkowo-Wschodniej", zainicjowanego na forum "Instrumenty finansowe dla rozwiązań niskoemisyjnych". Jego głównym celem jest analiza możliwości wykorzystania środków prywatnych do finansowania inwestycji w zakresie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (OZE-E).

W ramach inicjatywy wpierw przygotowano omówienia sytuacji w Bułgarii, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Ukazały się one w maju 2012 roku. Następnym krokiem było objęcie analizą Polski. Raport opisujący sytuację na polskim rynku energetycznym opublikowany został w marcu 2013 roku.

Raport (w języku polskim) można pobrać m.in. ze strony Uniwersytetu w Cambridge.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej