więcej


Książki / raporty

Globalne negocjacje klimatyczne: interesy i wyzwania dla Polski i UE (13973)

2012-02-17

Drukuj

okladka_pism_kkPublikacja jest rezultatem wspólnego projektu Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Koalicji Klimatycznej – przedstawiamy raport pt. "Globalne negocjacje klimatyczne – interesy i wyzwania dla Polski i Unii Europejskiej".

W ramach tego projektu zorganizowane zostały dwie debaty z udziałem przedstawicieli administracji publicznej (Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Środowiska) uczestniczących w negocjacjach klimatycznych, przedstawicieli sektora biznesu, organizacji pozarządowych oraz ekspertów. Ich celem była odpowiedź m.in. na pytania o polskie interesy w negocjacjach klimatycznych na forum globalnym oraz w Unii Europejskiej, miejsce kwestii zmian klimatu w polskiej polityce zagranicznej, sposoby poprawy międzynarodowego wizerunku Polski, a także odpowiedź na pytania o przyczyny dotychczasowych niepowodzeń i wolnego postępu w negocjacjach oraz skuteczności ich prowadzenia przez Unię Europejską. Dwa pierwsze artykuły prezentowane w raporcie są autorską próbą odpowiedzi na powyższe pytania, uwzględniającą poglądy przedstawione podczas debat. Ich uzupełnieniem jest artykuł dotyczący finansowych implikacji globalnych negocjacji klimatycznych.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.


źródło: © Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, 2011


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej