więcej


Książki / raporty

Instrumenty realizacji Alternatywnej Polityki Energetycznej Polski do 2030 roku (14369)

2012-05-24

Drukuj

okladka_instrumentyOpracowanie stanowi uzupełnienie dotychczasowych publikacji poświęconych Alternatywnej Polityce Energetycznej (APE), stanowiącej projekt programu energetycznego dla Polski przygotowany w 2009 roku przez Instytut na rzecz Ekorozwoju. Jest to kolejna publikacja na ten temat, rozszerzona i wzbogacona o konkretne przykłady i instrumenty, które mogą być wykorzystane podczas wdrażania Alternatywnej Polityki Energetycznej.

Prezentowany materiał składa się z pięciu części. Pierwsza stanowi omówienie Alternatywnej Polityki Energetycznej w kontekście zmieniającej się od 2009 roku sytuacji na świecie. Druga koncertuje się na instrumentach wdrażania APE w zakresie aspektów prawnych. Trzecia odnosi się do instrumentów ekonomicznych. W czwartej części przedstawiono zmiany w postawach konsumenckich w kontekście APE. Część piąta została poświęcona wdrażaniu APE, także w ujęciu czasowym.

Publikacja do pobrania w pliku PDF.

źródło: Instytut na rzecz Ekorozwoju

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej