więcej


Książki / raporty

Inteligentne systemy zarządzania użytkowaniem energii (13830)

2012-01-12

Drukuj

inteligentne_systemyW tym wydawnictwie w cyklu "Z energetyką przyjazną środowisku z pan brat znajdziecie Państwo wyjaśnienie, czym są i jak działają inteligentne systemy zarządzania użytkowaniem energii.

Oszczędność energii, która staje się coraz większą koniecznością, zmusza do poszukiwania nowych, efektywnych sposób zarządzania nią. Wraz z rosnącą cyfryzacją prawie wszystkich dziedzin życia i gospodarki pojawiają się również systemy, których zadaniem będzie oszczędne zarządzanie energią w domu, biurze, przedsiębiorstwie i w trakcie jej przesyłu do końcowego odbiorcy. W nurcie tych dążeń wyrosła idea inteligentnego budynku oraz inteligentnych sieci energetycznych (smart grids). Temu, czym są te systemy i jak działają, poświęcona jest broszura "Inteligentne systemy zarządzania użytkowaniem energii" (IEM).

Publikacja do pobrania w pliku PDF.


Seria broszur została wydana w ramach realizowanego przez Instytut przedsięwzięcia pt.: "Z energetyką przyjazną środowisku za pan brat", finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wszystkie broszury są bezpłatne. W formie drukowanej dostępne są w Instytucie na rzecz Ekorozwoju, ul. Nabielaka 15/1, Warszawa, tel.: 22-851-04-02.

Polecamy także inne publikacje Instytutu na rzecz Ekorozwoju dostępne pod adresem: www.ine-isd.org.pl.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej