więcej


Książki / raporty

Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Potencjał badawczo-rozwojowy. Ramy dla Polskiego Klastra CCS (11090)

2010-10-04

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Niniejszy raport ma na celu pogłębienie dyskusji nad lepszym wykorzystaniem potencjału badawczo-rozwojowego w dziedzinie CCS w Polsce.
Raport „Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Potencjał badawczo-rozwojowy. Ramy dla Polskiego Klastra CCS” przygotowany został na bazie serii pogłębionych wywiadów z przedstawicielami ośrodków badawczo-rozwojowych, instytutów oraz przedsiębiorstw działających w Polsce.

Niniejszy raport jest trzecim z serii wydawniczej w ramach projektu „Wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla (CCS) jako technologia preferowana dla celów upowszechnienia czystych metod wykorzystania węgla w Polsce” prowadzonego przez demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej. Pierwszy raport dotyczył ram politycznych i prawnych dla wdrożenia technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (Carbon Capture and Storage – CCS) w Polsce, raport drugi - ram finansowych.

Publikacja do pobrania pod adresem:
www.demosservices.home.pl/www/files/Raport_CCS_R&D.pdfźródło: demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej
www.demoseuropa.eu
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej